هیوندای از نسخه 2020 آیونیک رونمایی کرد

هیوندای از نسخه 2020 آیونیک رونمایی کرد

هیوندای در آمستردام هلند از مدل فیس‌ لیفت خودروی الکتریکی آیونیک برای سال ۲۰۲۰ به همراه باتری بزرگتر رونمایی کرد.

اصلی‌ترین بروزرسانی انجام شده روی این خودرو مربوط به باتری است. ظرفیت باتری هیوندای آیونیک با ۳۶ درصد افزایش نسبت به قبل از ۲۸ کیلووات ساعت به ۳۸.۳ کیلووات ساعت رسیده است. با افزایش ظرفیت باتری، حالا شعاع حرکتی این خودرو نیز به ۳۱۱ کیلومتر افزایش پیدا کرده است. دیگر تغییر انجام شده در هیوندای آیونیک جایگزینی شارژر ۶.۶ کیلوواتی این خودرو با یک شارژر ۷.۲ کیلووات ساعتی از نوع Type 2 AC است. شارژر سریع ۱۰۰ کیلوواتی می‌تواند ۸۰ درصد ظرفیت باتری را در ۵۴ دقیقه شارژ کند.

 

 

موتور برقی هیوندای آیونیک در مدل ۲۰۲۰ نسبت به مدل فعلی تغییری نکرده و با هیوندای کنا یکسان است؛ این موتور برقی می‌تواند ۱۳۴ اسب‌بخار قدرت و ۲۹۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. همانند هیوندای کنا الکتریکی، در آیونیک نیز از سیستم بازیابی نیروی ترمز (regenerative braking) که امکان رانندگی تنها با یک پدال را فراهم می‌کند، استفاده شده است. در این حالت راننده می‌تواند تنها با نگه داشتن پدال سمت چپ پشت فرمان خودرو را متوقف کند و هیچ نیازی به پدال ترمز برای متوقف کردن خودرو وجود ندارد.

 

 

سیستم هوشمند بازیابی انرژی ترمز می‌تواند میزان دخالت خود را براساس شرایط جاده مانند شیب و سرعت ترافیک جلوی خودرو تغییر دهد. هیوندای آیونیک ۲۰۲۰ علاوه بر حالت‌های رانندگی اکو، کامفورت و اسپرت دارای یک حالت رانندگی جدید به نام اکو پلاس نیز است. در حالت اکو پلاس، راننده می‌تواند میزان مصرف انرژی خودرو را کاهش و هم‌زمان شعاع حرکتی را افزایش دهد.

 

 

هیوندای آیونیک الکتریکی همچنین به لطف سیستم بلولینک (Bluelink) هیوندای دارای قابلیت‌های ارتباطی بالاتری نسبت به قبل است. در مدل جدید راننده می‌تواند با استفاده از یک برنامه قفل درها و سیستم تهویه‌ی مطبوع خودرو را از راه دور کنترل کند. این برنامه که روی تلفن‌های همراه هوشمند نصب می‌شود، می‌تواند میزان شارژ باتری را نیز به‌صورت آنلاین نشان دهد. نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی مجهز به سیستم AVN هم به‌صورت سفارشی برای هیوندای آیونیک الکتریکی عرضه می‌شود.

 

 

تغییرات ظاهری هیوندای آیونیک برای سال ۲۰۲۰ محدود هستند و تنها می‌توان به رنگ چرم صندلی‌ها، تزئین کرومی تیره روی داشبورد، عایق بندی صوتی بهتر، نورپردازی داخلی آبی رنگ و سطح براق کلیدهای کابین اشاره کرد. در بدنه نیز هیوندای آیونیک ۲۰۲۰ داری طرح جدیدی برای جلوپنجره‌ است. سپر جلو نیز تغییراتی را به خود دیده و در بخش پایینی آن استفاده از رنگ نقره‌ای به چشم می‌خورد. سپر عقب نیز کمی تغییر کرده است. چراغ‌های جلو، عقب و روشنایی در روز با طراحی جدید هستند. در انتها هم باید به رینگ‌های جدید ۱۶ اینچی و ۴ رنگ جدید برای بدنه اشاره کرد. هیوندای آیونیک الکتریکی جدید از ماه سپتامبر ۲۰۱۹ وارد بازار اروپا خواهد شد.

 


منبع: Zoomit

محصولات معتبرترین برندهای خودروسازی جهان را در اتومبیل داودی بیابید